fbpx

História Odie’s

Ako sa to začalo – túžba po čistom, netoxickom „finiši“ 

Odieʹs ( Odysseus Cornwallʹs Outstanding oils and waxes) je rodinným podnikom pod vedením Jamesa a Tracie Tinghitelleových, ktorý sa venujú vývoju produktov od roku 1982 na Floride v USA. 

James je špecialistom v spracovaní dreva a vlastní spoločnosť JT Studio – Real wide plank flooring. Nebol spokojný so vzhľadom konvenčných povrchových úprav na drevo a rovnako aj s rizikom vystavenia sa chemikáliám a toxínom, ktoré ponúkal chemický priemysel a výrobcovia povrchových úprav. Preto hľadal bezpečnejšiu alternatívu k týmto bežným produktom. 

Môže byť povrchová úprava netoxická a zároveň poskytnúť efektívny výsledok? To bola jeho otázka, na ktorú bol odpoveďou práve Odieʹs Oil. 

Pred niekoľkými rokmi, keď im zomrel rodinný príslušník na akútnu myeloblastovú leukémiu, ktorú pripisovali vystaveniu chemickým látkam, popohnalo vylúčenie nebezpečných rozpúšťadiel a výsledkom tohto rozhodnutia bolo objavenie lepšieho spôsobu povrchovej úpravy. Harmonicky pracoval s prírodnými olejmi a voskami na dreve. Bez rozpúšťadiel, bez toxínov, jednoduchá aplikácia a úžasný lesk – týmto bol unikátom medzi povrchovými úpravami. Bol to Odieʹs Oil a rýchlo si získal fanúšikov, ktorí  ho začali označovať “magický finiš”.

Napriek tomu, že Odieʹs bol vynájdený pre vlastné použitie zakladateľa, dosiahol taký úspech, že sa rýchlo rozšíril v USA a teraz je na ceste dobyť Európu.